29 Kasım 2015 Pazar

TOKİ"den Ev Sahibi Olamamış Emekliye Müjde

TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Emekliye İkinci Bahar Projesi” kapsamında yeni konut üretimine devam edeceklerine vurgu yaparak, “Hedefimiz, hiç konut sahibi olmayan emeklilerimizin yüzünü güldürmek, ikinci baharı müjdelemektir” ifadelerini kullandı.


TOKİ Başkanı Turan, konut sahibi olmayan emeklilerin ev sahibi yapılması amacıyla ilk etapta 17 ilde, 4 bin 354 konut için ön talep toplanacağını bildirdi.


Turan, “2+1 planında inşa edilecek konutlar için TOKİ, ilgili bankalar aracılığı ile 9-30 Aralık tarihleri arasında ön talep toplayacak. Bu çerçevede emekliler kimlik kartlarını gösterip, bankalara başvurularını gerçekleştirebilecekler” dedi.


İkinci Bahar Projesi kapsamında ilk aşamada 17 ilde ön talep toplanacak konutlardan satın almak isteyen emeklilerin, daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı konutun bulunmaması, il sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor.


Ayrıca hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında yer alıyor.


Kaynak: AATOKİ"den Ev Sahibi Olamamış Emekliye Müjde #eborsahaber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme