27 Kasım 2015 Cuma

Phillip Fx


27 Kasım Sabah Analizi

EURUSD


Haftanın son gününe başlarken Euro/dolarda görünüm değişmedi: Kısa vadeli düşüş trendinde olan paritede 1.0590-1.0665 bandındayız. Kapanışların bant içinde kalması piyasa algısını değiştirmeyecektir. 1.0590 altı kapanışlarda 1.0545 ve 1.05 test edilebilecekken, 1.0665’ın güçlü bir şekilde yukarı kırıldığı durumda ise satış baskısı azalabilir. Bu senaryoda 1.0733 ve 1.0760 gündemde kalacaktır.


eurusd


ALTIN


Düşüş trendindeki Altında zirveler alçaldı ve dipler hafifçe yükseldi. Sıkışma devam ederken, 4 saatlik grafiğe göre 20 barlık basit hareketli ortalamanın geçtiği 1072.5 seviyesi pivot işlevi gördü. Piyasa artık 1064 – 1080 bandının kırılış yönüne göre net bir hareketin çizilmesini bekliyor. Yatırımcılar, üst bölgede 1090 ve 1098’i direnç, alt bölgedeyse 1052 ve 1040 seviyelerini destek olarak görmek isteyeceklerdir.


xauusd


Dolar/TL


Hükumet programından Merkez Bankası’nın bağımsızlığına yönelik ibarelerin kaldırılması, zaten Rusya krizi yüzünden değersizleşmekte olan TL’nin daha da değer kaybetmesine yol açtı. Eski zirvesi olan 2.9304’e ulaşan USDTRY’de, bu seviye de aşılırsa 2.9425 ve 2.9750 dirençleri takip edilecek. 2.9075’e kadarki kar satışları normal karşılanabilecekken, 4 saatlik grafiğe göre 10 barlık üssel hareketli ortalamaya işaret eden bu desteğin altında kapanışlar yaşanması satış baskısını artırabilecektir. Bu senaryoda geri çekilmeler 2.89 ve 2.8725’e kadar devam edebilir.


usdtry


Bu dokümanda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme ve yorum güvenilir olduğu düşünülen PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş. Araştırma Departmanı tarafından hazırlanmış olup, burada sunulan bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda makul özen gösterilmiş olmakla beraber, olabilecek hatalar ve eksikliklerden sorumlu değildir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez, içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım – satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu belgede yer alan yatırımla ilgili bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Burada yer alan görüşler, yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilere uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlendirmelerin kullanımı sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve /veya dolaylı zararlardan PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş. sorumlu olmayacaktır. Tüm hakları saklıdır. Bu belgenin hiçbir bölümü; PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.’nin önceden yazılı izni alınmaksızın çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya fotokopi, mekanik kopyalama ve elektronik ortam dahil olmak üzere hiçbir surette dağıtılamaz.Size sunulan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Phillip Fx #eborsahaber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme